Podkręcanie rzęs na pięć sposobów – który z nich wybierzesz?

Podkręcanie rzęsSposób pierwszy – łyżka.

Czy łyżką naprawdę można podkręcić rzęsy? Jak najbardziej. Przyłóż łyżeczkę do górnej powieki; powinna przylegać do linii rzęs. Następnie wytuszuj włoski. Oprócz podkręcenia uchronisz powieki pomalowane cieniami przed pobrudzeniem i koniecznością poprawiania makijażu.

Sposób drugi – zalotka.

Obowiązkowy przyrząd w kosmetyczce. Łatwy w obsłudze i zawsze skuteczny. Jak używać zalotki? Włóż rzęsy górnej powieki do zalotki i delikatnie przyciśnij. Twoja ręka nie może w tym czasie drgnąć – mogłabyś pociągnąć włoski i sprawić sobie niepotrzebny ból. Oprzyj wygodnie łokieć o stół i podkręć rzęsy. Uważaj również, by zalotką nie przyszczypnąć sobie powieki. Kiedy już podkręcisz rzęsy, użyj maskary. Codzienne używanie zalotki nie powoduje pogorszenia kondycji rzęs.

Sposób trzeci – zalotka na ciepło.

Zrób z klasycznej zalotki zalotkę termiczną. Pod wpływem ciepła efekt podkręcenia na twoich rzęsach utrzyma się dłużej. Jak to zrobić? Podgrzej zalotkę suszarką, a następnie podkręć rzęsy i wytuszuj.

Sposób czwarty – elektryczna lokówka.

Lokówka elektryczna wytwarza ciepło – działa na takiej samej zasadzie jak prostownica lub lokówka do włosów. Ciepło podtrzymuje dłużej efekt podkręconych rzęs. Urządzenie zasilane jest baterią. Zanim użyjesz lokówki, odczekaj około pół minuty. Lokówka nagrzeje się lekko, lecz nie na tyle, by wywołać oparzenia lub przesuszyć rzęsy i spowodować ich wypadanie. Potem wystarczy wytuszować rzęsy.

Sposób piąty – zalotka termiczna.

Zalotka termiczna jest kolejnym przyrządem zasilanym baterią i wytwarzającym ciepło. To pod jego wpływem rzęsy uzyskują skręt, który dość długo się utrzymuje. Zalotka termiczna jest urządzeniem łatwym w obsłudze, a rzęsy po wytuszowaniu są dokładnie rozczesane. Do zalotki termicznej lub elektrycznej lokówki mogą być dołączone szczoteczki lub małe grzebyki, ułatwiające rozdzielanie rzęs.