Kok z wypełniaczem na kilka sposobów

kok z wypełniaczemKok jest bardzo elegancką fryzurą. Jednak jeśli chcesz dodać do niej nieco lekkości i dziewczęcych lub romantycznych akcentów, spróbuj uczesać się według kilku wskazówek z artykułu.

Klasyczny kok z wypełniaczem. Wypełniacz to bardzo pożyteczny fryzjerski gadżet. Z jego pomocą możemy zrobić koka; nie będziemy musiały stosować już skarpetek albo dużej liczby wsuwek. Jak zrobić koka na wypełniaczu? Włosy dokładnie wyszczotkuj i wygładź lakierem lub żelem do stylizacji. Następnie zwiąż je w „koński ogon” na takiej wysokości, na jakiej ma znajdować się kok – wysokość ustal sama. Przez wypełniacz przełóż włosy i schyl głowę do dołu. Rozprowadź równomiernie włosy na wypełniaczu – nie może on prześwitywać między pasemkami (dlatego najlepiej jest wybierać wypełniacz w kolorze włosów). Ponownie zwiąż włosy gumką tak, aby nie zsuwały się z wypełniacza. Pozostałe pasma opleć wokół koka i przypnij wsuwkami.

Kok z warkoczykiem. Zrób przedziałek na prawej stronie. Z lewej na środku głowy wydziel trzy małe pasemka i zrób warkocz francuski, który następnie przejdzie w zwykły warkocz. Z pozostałych włosów zrób kok według zasad opisanych powyżej. Na koniec owiń koczek warkoczem. Fryzurę zabezpiecz wsuwkami i utrwal mocnym lakierem.

Kok z kokardką. Jest to fryzura dość skomplikowana i może stwarzać problemy dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z kokiem na wypełniaczu. Na początek zrób koka. Wszystkie włosy przełóż na tę stronę, na której ma znajdować się kokardka; mają znajdować się tuż za uchem. Podziel je na dwie części. Z tej, która znajduje się dalej od ucha, zrób zwykły warkoczyk i owiń nim kok (końcówkę warkocza przypnij wsuwkami). Z drugiego pasemka zrób kokardkę. Podziel je na trzy części: dwie skrajne części zwiń do środka i przypnij kolejno wsuwkami do koka, formując jednocześnie boki kokardki. Z trzeciego środkowego pasemka zrób cienki warkoczyk i zwiń go wokół własnej osi – powinien stworzyć coś na kształt kwiatka. Warkoczyk zabezpiecz wsuwkami, a fryzurę lakierem.