Jak tuszować rzęsy?

Jak tuszować rzęsyRzęsy są oprawą oczu. Aby ładnie wyglądały nie tylko musimy właściwie je pielęgnować. Rzęsy należy również właściwie tuszować. Dowiedz się, jak to zrobić.

Wybieramy tusz do rzęs

Jeżeli chcesz, żeby twoje rzęsy pięknie wyglądały i zdobiły oczy, musisz wybrać odpowiedni tusz do rzęs. Jak to zrobić? Dostosuj maskarę do swoich oczekiwań i potrzeb oraz pory roku i okazji. Zimą i latem postaw na tusze wodoodporne. Jeśli wybierasz się na ślub lub imprezę, pomaluj rzęsy maskarą o podobnych właściwościach. Aby tusz nie spłynął z rzęs, wybierz taki, który ma gęstą konsystencję.

Równie ważna jest szczoteczka. Długość i rozmieszczenie włosków decydują o efekcie końcowym makijażu oczu. Dłuższe włoski podkręcają i wydłużają rzęsy. Włoski o mniejszej długości pogrubiają rzęsy, podobnie jak gęsto osadzone włoski.

Jak prawidłowo tuszować rzęsy?

Przed nałożeniem maskary przypudruj rzęsy. W ten sposób przedłużysz trwałość tuszu i efekt ładnie podkreślonych rzęs. Odtłuścisz je dodatkowo z resztek kosmetyków nawilżających i resztek cieni do powiek.

Podobają ci się podkręcone rzęsy? Użyj zalotki. Ściśnij nimi rzęsy przy

powiece i przytrzymaj chwilę. Czas na tusz do rzęs. Jeśli na szczoteczce nabrało się zbyt dużo kosmetyku, obetrzyj ją o brzeg tubki. Tuszuj rzęsy od nasady aż po końce. Maskarę nakłada się ruchem zygzakowatym. Taka metoda optycznie wydłuża rzęsy i w całości pokrywa je tuszem. Możesz kilkukrotnie pomalować rzęsy. Pamiętaj jednak, że pomiędzy kolejnymi aplikacjami tuszu należy odczekać chwilę, by poprzednia warstwa mogła wyschnąć. Wytuszuj również dolne rzęsy. Zacznij od wewnętrznego kącika oka; przeciągnij szczoteczkę do zewnętrznego kącika. Na koniec rozczesz rzęsy specjalnym pędzelkiem – pozbędziesz się grudek, a twoje rzęsy będą dokładnie rozdzielone.