Jak wybielić zęby szminką?

jak wybielić zęby szminkąZęby wybiela się u dentysty lub sodą oczyszczoną w domu. A czy słyszałaś o wybielaniu zębów szminką? Jeśli nie, ten tekst jest dla ciebie.

Dlaczego zęby nie są białe?

Przyczyn żółknięcia zębów jest wiele. Szkliwo niszczą kwasy obecne  pożywieniu. Kawa, herbata, soki, palenie papierosów również prowadzi do zżółknięcia płytki zębów. Do innych przyczyn należą: choroby, geny, przyjmowane leki.

Jak wybielić zęby?

Wybielanie zębów szminką polega na wywołaniu optycznego złudzenia. W wyglądzie nie zmieniamy zbyt dużo; cały efekt opieramy na dobraniu odpowiednich kontrastów (jasnych lub ciemnych) i tonacji (ciepłej lub zimnej). Podczas wybielania zębów szminką musisz pamiętać o bardzo ważnej zasadzie: szminki w tonacji chłodnej (z dominującym niebieskim pigmentem) wybielają, a szminki w tonacji ciepłej (z pigmentem pomarańczowym) działają w odwrotny sposób – nadają zębom żółtą barwę.

Które odcienie wybielają? Wybierz szminki w następujących kolorach:

zimne czerwienie, ciemnobordowy, wiśniowy, malinowy, śliwkowy. Kolory szminek, które nie wybielają to: pomidorowa, koralowa i ceglasta czerwień, łososiowy, brzoskwiniowy, jasnobeżowe. Nie tylko szminką wybielisz usta. Bielszy odcień uzyskasz też za pomocą błyszczyka. Dobór koloru tego kosmetyku rządzi się takimi samymi zasadami, jak wybór barwy szminki.

Jednak wybór szminki wcale nie jest taki łatwy. Jej kolor trzeba dopasować również do typu karnacji, czyli odcienia skóry, koloru tęczówki oczu i włosów, a przede wszystkim do makijażu (odcień podkładu i cieni do powiek). Jest to trudne zadanie, lecz wykonanie go przyniesie ci zaskakujące efekty: białe zęby i ładny uśmiech. Poza tym kolor szminki dobieramy też do koloru dziąseł. Jeżeli wybielania zębów szminką nadal cię przerasta, poproś o pomoc wizażystkę lub kosmetyczkę.