Jak dbać o cerę naczynkową?

cera naczynkowaRumieniec, który nigdy nie schodzi z twojej twarzy, popękane naczynka, cienka i delikatna skóra świadczą o tym, że jesteś posiadaczką cery naczynkowej. Czy wiesz jak o nią dbać?

„Pajączki”, bo tak nazywają się popękane naczynka, widoczne są pod bardzo cienką skórą twarzy. Powstają, kiedy naczynka krwionośne zbyt wolno kurczą się. „Pajączki” mogą być wynikiem wahania poziomu hormonów, uwarunkowań genetycznych i nieprawidłowego ciśnienia krwi. Silne promieniowanie słoneczne, niskie temperatury, brak zabezpieczenia UV oraz wrażliwa i przesuszona cera również mogą przyczynić się do pojawiania się pękniętych lub rozszerzonych naczynek.

Jak zatem dbać o skórę naczynkową?

Żywność i kremy bogate w witaminy C, K i PP wzmacniają naczynka krwionośne. Pomocne mogą okazać się też wyciąg z owocu kasztana, arniki, miłorzębu japońskiego. Należy pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami SPF. „Pajączki” można zlikwidować w salonie kosmetycznym metodą elektrokoagulacji lub laserem podczas dermatologicznego zabiegu. Wygląd cery naczynkowej da poprawić się również domowymi sposobami. Jak to zrobić? Raz w tygodniu należy stosować maseczkę wzmacniającą naczynka krwionośne. Do sporządzenia takiej maski potrzebne ci będą: szklanka wrzątku, jedna łyżka suszu kwiatków nagietka, jedna łyżka siemienia lnianego i jedna lub dwie łyżki glinki kosmetycznej, różowej lub białej. Do szklanki z gorącą wodą dodaj susz i siemię lniane. Pozostaw na 15 minut. Następnie dodaj glinkę kosmetyczną i zamieszaj. Przygotowaną w ten sposób maseczkę nałóż na twarz. Po około 15 minutach zmyj letnią wodą.